Płyta z muzyką z musicalu Ostatnie Love Story PRLu
2014r.
Cud Medyczny w Wilkowyjach
Premiera 28 lutego 2014r. w Teatrze Komadia w Warszawie
Old Love
próby do nowej komedii romantycznej
Plakat
Plakat
Dziwna Para w Dusseldorfie
Dziwna Para w Dusseldorfie
Dziwna Para w Hamburgu
Dziwna Para w Hamburgu
Dziwna Para w Chicago
21 i 22 września 2013r.
Dziwna Para w Dusseldorfie
Dziwna Para w Dusseldorfie

Gratulacje!

Dziękujemy za udany spektakl!

„Dziwna Para”

Wchodzę do teatru Savoye w Düsseldorfie. Razem ze mną spora grupa miłych, zadowolonych i dobrze ubranych, nieznanych mi ludzi, na dodatek wszyscy mówiący po polsku ! Nie było by w tym nic dziwnego i nie zwracałabym na to takiej uwagi, gdyby nie fakt, że jesteśmy w Niemczech.

Frekwencja  przed kasą do biletów i szatnią oraz spory ruch przy mini barze, wskazują na dużą liczbę gości w teatrze. Śmiech i rozmowy,  wypełniają hol. Po dłuższej chwili, w ich szumie słychać dzwonek przypominający nam, o celu naszego przybycia. Ruszam więc w stronę teatralnej sali. Znaczy to tyle – idę w tłumie, by zająć wygodne miejsce w wyznaczonym mi rzędzie. 

Wiem że „Dziwna Para” to komedia, legendarny hit pochodzący z Broadway”u w której dziś zagrają dla nas Cezary Żakak i Artur Barciś. Aktorzy znani nam od dawna jako duet komediowy. Dopełnieniem tego duetu, są rownie  znani i lubieni aktorzy, Viola Arlak, Katarzyna Żak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki.

„Dziwną Parę”  tworzą Oscar (Cezary Żak) dziennikarz sportowy, nie rezygnujący w swoim życiu z niczego, co w końcu doprowadziło do rozpadu jego małżeństwa. I Feliks (Artur Barcis) który jest żywym zaprzeczeniem, swojego przyjaciela Oskara i to pod każdym względem. Te różnice nie przeszkadzają im jednak, od lat spotykają się w gronie przyjaciół na cotygodniowych partiach pokera. Dlatego też kiedy również małżeństwo Feliksa się rozpadło, normalne było to że zamieszkał u Oskara.

Początkowo zdawało się to być, idealnym rozwiązaniem dla obu Panów. Ale po krótkim czasie okazało się,  że nie są oni idealną parą. Ci dwaj Faceci razem, są wybuchową mieszanką. Ich rożne charaktery i odmienna osobowość doprowadzają do konfliktów, które z małych pocisków przeradzają się w kule armatnie, wytyczone przeciw sobie. Na szczęście, nikt od nich nie zginął  na scenie, jedynie tylko widownia umierała  i to ze szczerego śmiechu!  Słychać go było co rusz.  Ta zabawna, zakręcona, wyluzowana komedia rozbawiła nas wszystkich. Dlatego nie dziwie się że mistrzowska  gra naszych aktorów została doceniona owacjami  na stojąco! Brawom nie było końca!

Po udanym spektaklu miałam okazje zamienić parę słów z aktorami.

Na moje pytanie,  dlaczego przyjechali do Düsseldorfu?

•    - odpowiedzieli wesoło i prawie w chórze; „bo zostaliśmy tutaj zaproszeni !„

Czym rożni się widownia  tu w Düseldorfie od tej w Polsce?

•    -„ jesteśmy tu inaczej przyjmowani, serdecznie. Dla Polonii jest to wielkie i niecodzienne wydarzenie, porównywalne  z jakimś świętem. Widzimy i czujemy że dają z siebie wszystko, reagują  emocjonalnie, potrafią  się bawić. Dla nas był to wyjątkowy wieczór. Cieszymy się i dziękujmy tej publiczność za bardzo gorące przyjecie.”

 

 

Pisząc tą relacje, starałam się wam z mojej strony przekazać, choć odrobinę tej gorącej atmosfery, która tam panowała. Może mi się to w pewnym stopniu udało, jednak wiele emocji i elementów, nie można w ten sposób przekazać, najlepiej to wszystko przeżyć samemu.


A ja wspomnę jeszcze, że spektakl ten oglądaliśmy dzięki  Firmie Wojart, którą prowadzi Pani  Agnieszka  Wojtkowiak, dzięki  współpracującej z WojArt’em Pani Violetcie Kruk-Kadzioch, Pani Romie Stacherskiej Jung z Radia DUISBURG  oraz sponsorom transportu dekoracji Państwu: Iwonie i Claudii Majewskim oraz Panu Piotrowi Müller. Redakcja www.poloniacalegoswiata.pl objęła nad spektaklem patronat medialny.

Eva Heidemann
www.poloniacalegoswiata.pl
+4915737499617
biuro@poloniacalegoswiata.pl
www.talkfusion.com/1605310