TEATR GUDEJKO


Teatr GUDEJKO powstał przy Agencji Aktorskiej GUDEJKO - najstarszej i największej firmy tego typu w Polsce, która została założona w 1989 roku przez Grażynę i Jerzego Gudejków.

Teatr Gudejko inicjuje i realizuje niezależne przedsięwzięcia teatralne. Po inauguracji przedstawienia pt. "MORDERSTWO W HOTELU" Rona Clarka i Sama Bobricka w reż. Włodzimierza Kaczkowskiego w listopadzie 1999 r. i wielkim sukcesie frekwencyjnym, rozpoczęliśmy regularne produkcje teatralne. Graliśmy ten spektakl w Warszawie na tymczasowej scenie Teatru Syrena oraz w Londynie  mi.in. przed Panem Prezydentem Ryszardem Kaczorowskim, Panią Ireną Andersową oraz Panem Feliksem Łaskim.

Nasze kolejne wielkie sukcesy to "SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ" Murraya F. Schisgala w reż. Macieja Wojtyszki, dwie prapremiery polskie: "PSYCHOTERAPIA" autorstwa i w reż.Jacka Chmielnika oraz sztuka Katarzyny Grocholi "POZWÓL MI ODEJŚĆ" w reż. Izabeli Cywińskiej, z nadzwyczajnymi kreacjami Gabrieli Kownackiej i Danuty Stenki.

W listopadzie 2005 r. odbyła się premiera "GOŁO I WESOŁO" - autor Stephen Sinclair & Anthony McCarten w reż. Arkadiusza Jakubika- spektakl ten do dziś bije rekordy oglądalności. Zagraliśmy już 600 przedstawień!  Ostatnie produkcje Teatru Gudejko to "SMAK MAMROTA" Roberta Bruttera w reż. Wojtka Adamczyka oraz "DZIWNA PARA" Neila Simona  w reż. Wojtka Adamczyka, która w styczniu 2010 zdobyła Nagrodę Publiczności III Katowickiego Karnawału Komedii.

Najnowszym przedsięwzięciem Teatru Gudejko jest produkcja musicalu "Nie ma Solidarności bez miłości!" To największe, jak do tej pory, nasze teatralne przedsięwzięcie. Specjalnie dla nas libretto napisał Andrzej Ozga, a muzykę stworzył Krzesimir Dębski. Jedną z piosenek skomponował białoruski bard opozycyjny Lavon Wolski. Choreografię przygotował  Augustino Egurolla. Całość wyreżyserowali Maciej Wojtyszko i Adam Wojtyszko.

Teatr Gudejko współpracuje z wybitnymi reżyserami, m.in. z Izabellą Cywińską, Maciejem Wojtyszko, Wojciechem Adamczykiem, Arkadiuszem Jakubikiem i Włodzimierzem Kaczkowskim oraz scenografami: Magdaleną Dipont i Wojciechem Stefaniakiem.

W produkcjach Teatru Gudejko występują m.in.: Danuta Stenka, Gabriela Kownacka, Jan Monczka, Andrzej Andrzejewski, Dorota Deląg, Olga Borys, Henryk Gołębiewski, Paweł Królikowski, Jacek Lenartowicz, Radosław Pazura, Tomasz Sapryk, Mirosław Zbrojewicz, Artur Barciś, Jacek Braciak, Cezary Żak, Viola Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki, Katarzyna Żak, Joanna Żółkowska, Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus,  Arkadiusz Nader, Magdalena Waligórska.

Nasze spektakle możecie Państwo obejrzeć na scenach  Teatru Capitol i Teatru Palladium w Warszawie oraz na wielu scenach w całej Polsce i za granicą. W Warszawie graliśmy w różnych teatrach: Kino-Teatrze Tęcza, Teatrze Syrena, Teatrze Małym, Teatrze Roma, Teatrze Bajka, Teatrze Capitol, Teatrze Palladium. Rocznie gramy ponad 200 przedstawień. Nasze spektakle gościły również w Niemczech, Austrii, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Teatr Gudejko prowadzi działalność impresaryjną. Zapraszamy do współpracy !!!

» O TEATRZE GUDEJKO W GAZECIE WYBORCZEJ

"A może by tak... własny teatr ? Prywatka z Melpomeną"

To chyba najbardziej szalony pomysł na biznes. Już Jerzy Grotowski, wizjoner i reformator teatru twierdził, że to nie może się udać - o teatrach prywatnych piszą Artur Włodarski i Sylwia Śmigiel w w Gazecie Wyborczej. ... [więcej »]

Artur Włodarski, Sylwia Śmigiel
Gazeta Wyborcza online/31.05
01-06-2010