dodaj do teczki
  • Rok urodzenia:1943
  • wzrost: 178 cm
  • kolor oczu: brązowe
  • kolor włosów:brązowe
  • Prawo jazdy
  • Jazda na nartach
  • Pływanie
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Angielski
początkujący
Niemiecki
początkujący
Rosyjski
początkujący
  • 2017 - DZIEŃ CZEKOLADY Film w produkcji
  • 2016 - CZARNOWIDZKA Etiuda szkolna (członek Grupy Anonimowych Jasnowidzów)
  • 2016 - NA NOŻE Serial w produkcji (dziadek Antoni)
  • 2015 - BLONDYNKA Serial TV (Dalmata) (40),42,43,46,51,52)
  • 2015 - OJCIEC MATEUSZ Serial TV (Władysław Krutyń, ojciec Karoliny i Kamili) CIEŃ PODEJRZEŃ (171)
  • 2015 - PAKT Serial TV (Andrzej, redaktor działu w redakcji "Kuriera")
  • 2014 - BLONDYNKA Serial TV (Dalmata) (27,31,34,35,38)
  • 2014 - PRAWO AGATY Serial TV (Waldemar Rodziejowicz) (75)
  • 2014 - PRZYJACIÓŁKI Serial TV(Ryszard, ojciec Anki) (28)
  • 2014 - THEY CHASED ME THROUGH ARIZONA Film fabularny (brat właściciela fabryki)
  • 2014 - UDAJĄC OFIARĘ Etiuda szkolna  (duch ojca)
  • 2014 - WATAHA Serial TV (generał Mosor, wuj Igi Dobosz) (4)
  • 2013 - 2XL Serial TV (Jarosław Dec, ojciec Agaty) (9,12)
  • 2013 - BLONDYNKA Serial TV (Dalmata) (15,20,22)
  • 2013 - KOMISARZ ALEX Serial TV (mężczyzna) MIASTO W STRACHU (37)
  • 2013 - PRAWO AGATY Serial TV (Waldemar Rodziejowicz) (45)
  • 2012 - MÓJ ROWER Film (Franek Wera),
  • 2012 - OBŁAWA Film (ojciec Kondolewiczowej),
  • 2012 - PARADOKS Serial TV (Leopold Majewski, ojciec Joanny),
  • 2011 - CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ, Film (Mieczysław Moczar)
  • 2011 - LICENCJA NA WYCHOWANIE - ODC. 79, 82-83, 85-88, 90, 91, 96-97, 99, 101, Serial TV (Zbigniew, szef Ryszarda)
  • 2011 - INSTYNKT - ODC. 2, 4, 6-7, 9-13, Serial TV ('Kulawy')
  • 2010 - SKRZYDLATE ŚWINIE, Film (Jan Nowacki, ojciec Oskara i Mariusza)
  • 2010 - PLEBANIA - ODC. 1449-1452, Serial TV (Romaniuk)
  • 2010 - LICENCJA NA WYCHOWANIE - ODC. 13, 17, 18, 33, 46, 57-59, 67, Serial TV (Szef Ryszarda)
  • 2010 - HOTEL 52 - ODC. 5, Serial TV (Wiktor Sempołowski, dziadek Natalii)
  • 2010 - DUCH W DOM, Serial TV (Perkusita, kolega Leszka)
  • 2010 - BLONDYNKA - ODC. 10, Serial TV (Dalmata)
  • 2010 - WIERNOŚĆ, Teatr TV (Ks. Stanisław Małkowski)
  • 2010 - KRZYSZTOF - Z CYKLU: PRAWDZIWE HISTORIE, Cykl TV (Władysław Orłowicz, ojciec Krzysztofa)
  • 2009 - SIOSTRY - ODC. 9, Serial TV (Zygmunt Kowalik, dziadek Pawła)
  • 2009 - KRZYSZTOF - Z CYKLU 'PRAWDZIWE HISTORIE', Cykl TV (Władysław)
  • 2009 - PLEBANIA - ODC. 1308, 1309, 1311-1312, 1314, 1316, 1321-1322, 1324-1325, 1431-1432, Serial TV (Romaniuk)
  • 2009 - LONDYŃCZYCY 2 - ODC. 2, Serial TV (Wiktor Dąbek, ojciec Wioli)
  • 2009 - GENERAŁ - ODC. 4, Serial TV (Andrzej Kamieniecki)
  • 2009 - BLONDYNKA - ODC. 2-4, 6, 11-13, Serial TV (Dalmata)
  • 2009 - OPERACJA RESZKA (W. KULIGOWSKI), Teatr TV (Cywil z Kontrwywiadu PRL)
  • 2008 - LEJDIS, Film (Ksiądz dyrektor)
  • 2008 - PITBULL - ODC. 25, Serial TV (Szymon Marczak)
  • 2008 - WARSZAWA, Teatr TV (Inspektor)
  • 2007 - BOISKO BEZDOMNYCH, Film (Działacz sportowy)
  • 2007 - FUTRO, Film (Antoni Witkowski, ojciec Alicji i Anny)
  • 2007 - TWARZĄ W TWARZ, Serial TV (Piekarski 'Piekarz')
  • 2007 - TAXI A, Film (Przemytnik)
  • 2007 - EKIPA - ODC. 8, Serial TV (Jodła, wiceminister MSWiA)
  • 2006 - FAŁSZERZE. POWRÓT SFORY - ODC. 3/4, 10/11, Serial TV (Gienio)
  • 2005 - TANGO Z ANIOŁEM, Serial TV (Podinspektor Wert)
  • 2005 - PENSJONAT 'POD RÓŻĄ' - ODC. 88-89, Serial TV (Tadeusz, ojciec Aliny)
  • 2005 - DOM NIESPOKOJNEJ STAROŚCI, Serial TV ()
  • 2005 - SAMO ŻYCIE, Serial TV (Władysław Pabisiak, właściciel firmy sprzątającej, w której podjął pracę Mirosław Kubiak)
  • 2004 - ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH - ODC. 169, Serial TV (Tadeusz, ojciec Aliny)
  • 2004 - RODZINKA - ODC. 13, Serial TV (Marasek, sąsiad Leszczyńskich)
  • 2004 - SAMO ŻYCIE, Serial TV (Władysław Pabisiak, właściciel firmy sprzątającej, w której podjął pracę Mirosław Kubiak)
  • 2004 - WESOŁE MIASTECZKO - PRAWIE BAJKA (M. PRUCHNIEWSKI), Teatr TV (Burmistrz)
  • 2004 - INTRYGA I MIŁOŚĆ (F. SCHILLER), Teatr TV (Miller)
  • 2003 - MARCINELLE, Film (Masson)
  • 2003 - WIECZÓR TRZECIEGO KRÓLA, Film (Tata)
  • 2003 - ŁOWCY SKÓR, Film (Redaktor naczelny)
  • 2003 - DZIEŃ PRZED ZACHODEM (J. ANDERMAN), Teatr TV (Ormowiec)
  • 2002 - KŻYRZACY 2, Film (Władysław II Jagiełło)
  • 2002 - PIELGRZYMI (M. PRUCHNIEWSKI), Teatr TV (Major)
  • 2002 - WIZYTA STARSZEJ PANI (F. DÜRRENMATT), Teatr TV (Proboszcz)
  • 2002 - DEFEKT, Serial TV (Klown Król, pensjonariusz domu starców)
  • 2002 - GORĄCY TEMAT, Serial TV (Minister Mruk)
  • 2002 - SMUTNE MIASTECZKO (W. MŁYNARSKI, A. STRZELECKI), Teatr TV ()
  • 2001 - TAM I Z POWROTEM, Film (Kościelny)
  • 2001 - MIODOWE LATA - ODC. 82, Serial TV (Inspektor Drwęca)
  • 2001 - BUŁA I SPÓŁA - ODC. 2, 11, Serial TV (Wacek, brat 'Buły')
  • 2000 - NA DOBRE I NA ZŁE - ODC. 35, Serial TV (Chmielewski)
  • 2000 - SEN O KANAPCE Z ŻÓŁTYM SEREM, Film ()
  • 1999 - O DWÓCH TAKICH, CO NIC NIE UKRADLI, Film (Wyjątek, biznesmen)
  • 1999 - POLICJANCI - ODC. 3, Serial TV (Kozub)
  • 1999 - OSTATNIA MISJA, Film (Sokrates, pracownik archiwum UOP)
  • 1999 - KAJTUŚ CZARODZIEJ (J. KORCZAK), Teatr TV (Ojciec)
  • 1998 - EKSTRADYCJA 3 - ODC. 1,3, 5-10, Serial TV (Sawka (B)*)
  • 1998 - WOJENNA NARZECZONA - ODC. 3, Serial TV (Kowalski)
  • 1998 - DRZEWO (W. MYŚLIWSKI), Teatr TV (Naczelnik)
  • 1997 - BOŻA PODSZEWKA - ODC. 6, Serial TV (Górny)
  • 1997 - BARYŁECZKA (G. DE MAUPASSANT), Teatr TV (Pan Carre-Lamadon)
  • 1997 - TRISTAN I IZOLDA (E. BRYLL), Teatr TV (Demodalen)
  • 1996 - EKSTRADYCJA 2, Serial TV (Sawka (B)*)
  • 1996 - FARSA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (W. ZAWISTOWSKI), Teatr TV (Koluszka)
  • 1996 - ŻEGNAJ, KOCHANIE (M. RĘBACZ), Teatr TV (Jacek)
  • 1995 - SUKCES... - ODC. 3, Serial TV (Leszek, sprzedawca skradzionych aut)
  • 1995 - EKSTRADYCJA, Serial TV (Sawka (B)*)
  • 1994 - ZESPÓŁ ADWOKACKI - ODC. 8, Serial TV ()
  • 1994 - SPÓŁKA RODZINNA - ODC. 1, Serial TV (Kazimierz Kublik)
  • 1994 - ANIOŁ ŚMIERCI, Film (Właściciel piekarni)
  • 1994 - TWIERDZA SZCZURÓW, Film (Kurek (B)*)
  • 1994 - ZESZŁEGO LATA W CZULIMSKU (A. WAMPIŁOW), Teatr TV (Diergaczew)
  • 1993 - WIATR ZE WSCHODU, Film ()
  • 1993 - PLECAK PEŁEN PRZYGÓD - ODC. 5, Serial TV (Weterynarz)
  • 1992 - WIELKA WSYPA, Film (Kapitan MO - Kazio Debil (B)*)
  • 1992 - KIEDY ROZUM ŚPI, Film ()
  • 1991 - POGRANICZE W OGNIU - ODC. 20, 24, Serial TV (Mamel)
  • 1991 - CYNGA, Film ()
  • 1990 - PROMINENT, Film (Wujek Feliks)
  • 1990 - CYKLOP (W. TERLECKI), Teatr TV (Pismak)
  • 1990 - DRUGIE ŻYCIE (J. TRIFONOW), Teatr TV (Kisłowski)
  • 1990 - PIJAK (H. FALLADA), Teatr TV (Lobedanz)
  • 1989 - MAŁŻEŃSTWO MARII KOWALSKIEJ (M. NUROWSKA), Teatr TV (Jazzman)
  • 1988 - PAN KLEKS W KOSMOSIE, Film (Młody doktor Paj-Chi-Wo)
  • 1988 - KRÓL KOMPUTERÓW, Film TV ()
  • 1987 - ŚMIECIARZ, Serial TV (Śmieciarz Rysiek)
  • 1987 - KOMEDIANTKA, Serial TV ()
  • 1986 - ZMIENNICY - ODC. 5, Serial TV (Wulkanizator)
  • 1986 - WCZEŚNIE URODZONY, Film TV ()
  • 1986 - KOMEDIANTKA, Film ()
  • 1986 - OSTATNI DZWONEK, Film ()
  • 1985 - GRETA, Film TV ()
  • 1985 - MEDIUM, Film (Bibliotekarz)
  • 1985 - STARZY ZNAJOMI - Z CYKLU: ZDANIEM OBRONY, Cykl TV (Zdzisław Sajkiewicz (B)*)
  • 1984 - SIEDEM ŻYCZEŃ, Serial TV (Inżynier Tarkowski (B)*)
  • 1984 - IDOL, Film (Maniek - kolega Piotra (B)*)
  • 1983 - ALTERNATYWY 4 - ODC. 2-3, Serial TV ()
  • 1983 - FACHOWIEC, Film TV ()
  • 1983 - PLANETA KRAWIEC, Film (Lekarz)
  • 1983 - ŚWIĘTY EKSPERYMENT (F. HOCHWALDER), Teatr TV (Esteban Arago)
  • 1982 - JEŚLI SIĘ ODNAJDZIEMY, Film (Stolarek (B)*)
  • 1981 - NAJDŁUŻSZA WOJNA NOWOCZESNEJ EUROPY - ODC. 7-12, Serial TV (Władysław Frankowski (C)*)
  • 1981 - ZABIJANIE KONI, Film TV ()
  • 1981 - DZIADY CZ. III (A. MICKIEWICZ), Teatr TV (Diabeł III)
  • 1981 - KRÓL W KRAJU ROZKOSZY (F. ZABŁOCKI), Teatr TV (Barasz)
  • 1980 - LAUREAT, Film TV (Tomek (B)*)
  • 1980 - DOM - SERIA I, ODC. 7, Serial TV ()
  • 1979 - KOBIETA I KOBIETA, Film (Michał Kuczera (B)*)
  • 1979 - DNI ZEMSTY (E. MASON I T. WILLIS), Teatr TV (Ritz)
  • 1978 - ZALEGŁY URLOP, Film TV (Projektant)
  • 1977 - BESTIA (M. MISIORNY WG B. BRECHTA), Teatr TV (Strażnik)
  • 1977 - KREMLOWSKIE KURANTY (M. POGODIN), Teatr TV (Handlarz obrazów)
  • 1977 - OSTATNI KONCERT (O. CZAJKOWSKA), Teatr TV (Wiktor)
  • 1976 - 07 ZGŁOŚ SIĘ - ODC. 1, Serial TV ()
  • 1976 - OCALIĆ MIASTO, Film (Skorpion)
  • 1976 - DŁUGA NOC POŚLUBNA - Z CYKLU: SYTUACJE RODZINNE, Cykl TV ()
  • 1976 - DZIEWCZYNA (M. K. RAWLINGS), Teatr TV (Trax)
  • 1976 - ROZBITKI (J. BLIZIŃSKI), Teatr TV (Maurycy)
  • 1975 - ZAWODOWCY, Film TV (Julian Nowak (A)*)
  • 1975 - DYREKTORZY - ODC. 6, Serial TV ()
  • 1975 - W TE DNI PRZEDWIOSENNE, Film (Tadeusz Rostocki)
  • 1975 - TRZECIA GRANICA - ODC. 7, Serial TV ()
  • 1975 - ZAGROŻENIE (A. WESKER), Teatr TV ()
  • 1974 - BRODA - Z CYKLU TV: NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ ŻYCIA, Serial TV (Krzysztof Kulak (B)*)
  • 1974 - ILE JEST ŻYCIA - ODC. 10, Serial TV ()
  • 1974 - HAMLET (W. SHAKESPEARE), Teatr TV (Grabarz II)
  • 1974 - OPOWIEŚĆ STAREGO ARBATU (A. ARBUZOW), Teatr TV (Lowuszka)
  • 1973 - CZARNE CHMURY - ODC. 3-4, 10, Serial TV (Dragon Grzegorz)
  • 1973 - NAGRODY I ODZNACZENIA, Film (Podporucznik Michał Łaszewski)
  • 1972 - POŚLIZG, Film (Kierowca Żuka)
  • 1972 - TRZEBA ZABIĆ TĘ MIŁOŚĆ, Film (Kleryk Władek)
  • 1972 - INTRYGA I MIŁOŚĆ (L. SCHILLER), Teatr TV (Ferdynand)
  • 1972 - WIŚNIOWY SAD (A. CZECHOW), Teatr TV (Jasza)
  • 1971 - AGENT NR 1, Film (Telegrafista)
  • 1971 - PAWEŁ-PAWŁUSZKA (A. FADIEJEW), Teatr TV (Jefrin)
  • 1970 - PEJZAŻ Z BOHATEREM, Film (Uczeń Bienia)
  • 1970 - POGOŃ ZA ADAMEM, Film (Powstaniec warszawski)
  • 1969 - SZKICE WARSZWSKIE - NOWELA: ALLEGRO (1), Film (Kędzierzawy (A)*)
  • 1967 - ŚWIAT GROZY - CZĘŚĆ 1: DUCH Z CANTERVILLE, Serial TV (Jim)
  • 1967 - WESTERPLATTE, Film ()
  • 1966 - KOCHAJMY SYRENKI, Film (Pracownik biurowy)
  • 1966 - MAŁŻEŃSTWO Z ROZSĄDKU, Film (Majk, chłopak z zachodnim samochodem)
  • 1966 - PIECZONE GOŁĄBKI, Film (Robotnik)
  • 1965 - SAM POŚRÓD MIASTA, Film ()
  • 1965 - BUTY - Z CYKLU: DZIEŃ OSTATNI - DZIEŃ PIERWSZY, Cykl TV (Wartownik)
  • 1964 - ŻYCIE RAZ JESZCZE, Film (Student)