Wiek
45
Wzrost
170
Kolor oczu
zielone
Kolor włosów
brązowe
Szkoła
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

angielski
niemiecki
rosyjski

  • 2013 – BEZ WSTYDU Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca
  • 2012 – RZECZ O BANALNOŚCI MIŁOŚCI Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV “Dwa Teatry”) nagroda aktorska za rolę Hanny Arendt
  • 2012 – W CIEMNOŚCI Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca
  • 2012 – W CIEMNOŚCI Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą
  • 2011 – BOULEVARD VOLTAIRE Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV “Dwa Teatry”) Wyróżnienie aktorskie
  • 2010 – UPPERDOG Kanon Award (przyznawana podczas MFF “Kosmorama” w Trondheim) nominacja w kategorii: najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca
  • 2010 – TRZY MINUTY. 21:37 Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą
  • 2010 – UPPERDOG Amanda (przyznawana podczas Norweskiego MFF w Haugesund) Nagroda w kategorii: najlepsza rola kobieca
  • 2005 – PRĘGI Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: najlepsza główna rola kobieca; za rok 2004

  • 2023 – DZIEŃ MATKI Film fabularny (Nina Nowak)
  • 2023 – KOS Film w produkcji (pułkownikowa)
  • 2023 – SKOŁOWANI Film fabularny (Julia Lewińska)
  • 2022 – FUCKING BORNHOLM Film fabularny (Maja Malecka)
  • 2022 – ZACHOWAJ SPOKÓJ Serial fabularny (Laura Goldsztajn-Kopińska, żona Pawła)
    • Odcinki: 1, 2, 3, 4, 6
  • 2021 – JAK POKOCHAŁAM GANGSTERA Film fabularny (Milena “Czarna”)
  • 2021 – ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW Film fabularny (Grażyna Popiel, matka Jurka)
  • 2020 – W GŁĘBI LASU Serial fabularny (Laura Goldsztajn; odcinki: 2-6)
  • 2020 – WANDA, MEIN WUNDER Film fabularny (Wanda)
  • 2019 – MOTYW Serial fabularny (Anna Czarnecka “Czarna”)
    • Odcinki: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
  • 2019 – SANCTUARY Serial fabularny (doktor Zofia Kowalska)
  • 2019 – SYNCHRONIZACJA Film fabularny – krótkometrażowy (Wanda)
  • 2018 – MIŁOŚĆ JEST WSZYSTKIM Film fabularny (Krysia Szwarc-Wolińska)
  • 2018 – NIELEGALNI Serial fabularny (pułkownik Ewa Dębska)
    • Odcinki: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
  • 2018 – TEEN SPIRIT Film fabularny (Marla)
  • 2017 – POLIZEIRUF 110 Serial fabularny (Anna Kowalska)
    • Odcinek: DAS BESTE FÜR MEIN KIND
  • 2017 – PRZECZUCIE Etiuda szkolna (Anna )
  • 2016 – THE HOPE ROOMS Film fabularny – krótkometrażowy (Ileana)
  • 2015 – BASEN Film fabularny – krótkometrażowy (żona)
  • 2015 – OBCE NIEBO Film fabularny (Basia)
  • 2015 – SUGIHARA CHIUNE Film fabularny (Irina)
  • 2014 – AMERICAN DREAM, Film (Ana)
  • 2014 – CHILD 44, Film (Nina Andreeva)
  • 2013 – WAŁĘSA, Film (Danuta Wałęsa)
  • 2012 – AMERICAN DREAM, Film (Ana)
  • 2011 – KAMFORA, Film (Siostra Tadka)
  • 2011 – HIDDEN, Film
  • 2011 – BEZ WSTYDU, Film (Anka, siostra Tadka)
  • 2011 – W CIEMNOŚCI, Film (Klara Keller)
  • 2011 – 80 MILIONÓW, Film (Anka, żona Stanisława)
  • 2010 – TRZY MINUTY. 21:37, Film (Lektorka)
  • 2010 – LES STEPPES, Film (Nina (A)*)
  • 2010 – WENECJA, Film (Barbara, ciotka Marka)
  • 2009 – UPPERDOG, Film (Maria (B)*)
  • 2009 – NIE OPUSZCZAJ MNIE, Film (Joanna Rolska (A)*)
  • 2008 – LIMOUSINE, Film (Ania (A)*)
  • 2008 – MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ, Film (Joanna Malczyk (A)*)
  • 2007 – HANIA, Film (Ola (A)*)
  • 2007 – EKIPA – ODC. 2/3, 5-14, Serial TV (Dorota, asystentka Adama Niemca)
  • 2007 – MAGICZNE DRZEWO, Film (Mama)
  • 2007 – POZORY MYLĄ (A. AYCKBOURN), Teatr TV (Julie-Ann Jobson (B)*)
  • 2006 – TYLKO MNIE KOCHAJ, Film (Julia (B)*)
  • 2006 – S@MOTNOŚĆ W SIECI, Film (Natalia)
  • 2006 – WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI, Film (Matka Adasia w młodości)
  • 2006 – TECHNIKI NEGOCJACYJNE, Teatr TV (Lena Rajska (A)*)
  • 2006 – PASTORAŁKA (L. SCHILLER), Teatr TV (Maria / Synowa Gospodarza)
  • 2006 – WIĘŹ (R. MUNRO), Teatr TV (Josie)
  • 2005 – UNTERWEGS, Film (Kazia (C)*)
  • 2005 – POŁUDNIE-PÓŁNOC, Film (Julia (A)*)
  • 2005 – PIASKOWNICA (M. WALCZAK), Teatr TV (Ona (A)*)
  • 2005 – AMERYKA, CZĘŚĆ DRUGA (B. SRBLJANOVIĆ), Teatr TV (Irena (B)*)
  • 2004 – PRĘGI, Film (Tania (C)*)
  • 2004 – NINAS RESA, Film (Nina (A)*)
  • 2004 – NIMM DIR DEIN LEBEN, Film (Ilonka (B)*)
  • 2004 – ANTYGONA (SOFOKLES), Teatr TV (Antygona (A)*)
  • 2003 – ZAGINIONA – ODC. 1, 6-7, Serial TV (Ula Tokarska (A)*)
  • 2003 – WARSZAWA, Film (Klara (B)*)
  • 2003 – SIŁA KOMICZNA (A. AYCKBOURN), Teatr TV (Emka (A)*)
  • 2003 – NA DOBRE I NA ZŁE – ODC. 165, Serial TV (Siostra Dominika (C)*)
  • 2002 – ALARM, Film (Sylwia, dziewczyna z ulicy)
  • 2001 – BEATRYKS CENCI (J. SŁOWACKI), Teatr TV (Beatryks Cenci (A)*)