Wiek
75
Wzrost
182
Kolor oczu
niebieskie
Kolor włosów
siwe
Szkoła
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie

angielski
rosyjski
japoński
łaciński
ukraiński
szwedzki
norweski
słowacki
czeski
Język migowy

  • 2016 – LAS Film w produkcji (Starosta)
  • 2015 – BLONDYNKA Serial TV (Władysław Partyka) (40),(43),(45),(46),(47),(49),(50),(51),(52)
  • 2015 – DZIEWCZYNY ZE LWOWA Serial TV (Henryk Pućko, gospodarz dziewczyn) (1 – 13)
  • 2015 – EXCENTRYCY CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY Film fabularny (towarzysz Kusiak, sekretarz Komitetu Miejskiego)
  • 2015 – GEJSZA Film fabularny (“Hajs”)
  • 2015 – GWIAZDY Film w produkcji (generał)
  • 2015 – HYCEL Film fabularny – krótkometrażowy (hycel)
  • 2015 – MOJE CÓRKI KROWY Film fabularny (Tadeusz Makowski, ojciec Marty i Kasi)
  • 2015 – SŁABA PŁEĆ? Film fabularny (Adam, właściciel restauracji “Szklarnia”)
  • 2015 – SPITSBERGEN Film w produkcji
  • 2014 – BLONDYNKA Serial TV (Władysław Partyka) (27),(33),(34),(35),(38)
  • 2014 – DZIEŃ DOBRY, KOCHAM CIĘ Film fabularny (Władysław Gec, ojciec Leona)
  • 2014 – KAMIENIE NA SZANIEC Film fabularny (Ślązak)
  • 2014 – MOCNA KAWA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA Etiuda szkolna (Jacek)
  • 2014 – PANI Z PRZEDSZKOLA Film fabularny (terapeuta)
  • 2014 – POD MOCNYM ANIOŁEM Film fabularny (“Król Cukru” / Kubica)
  • 2014 – POLSKIE GÓWNO Film fabularny (Henryk Bydgoszcz, ojciec Jerzego), Wykonanie muzyki (śpiew)
  • 2014 – PRAWO AGATY Serial TV (dróżnik Wiesław Pietroń) 60,61
  • 2014 – WARSAW BY NIGHT Film fabularny (Piotr, były mąż Heleny; epizod “Helena”)
  • 2014 – WATAHA Serial TV (Szeptun) 2,3,5,6
  • 2013 – BLONDYNKA Serial TV (Władysław Partyka) (15),(18),(20),(21),(22)
  • 2013 – ANIOŁ Film,
  • 2013 – DROGÓWKA Film(Gołąb),
  • 2012 – KOMISARZ BLOND I OKO SPRAWIEDLIWOŚCI Film  (minister spraw wewnętrznych Jan Kwiatkowski),
  • 2012 – MIŁOŚĆ Film  (ojciec Tomka),
  • 2012 – PIĄTA PORA ROKU, Film ()
  • 2011 – WYMYK, Film (Stefan Firlej, ojciec Alfreda i Jerzego)
  • 2011 – 1920. BITWA WARSZAWSKA, Film (Tadeusz Rozwadowski)
  • 2011 – ‘KRET’, Film (Zygmunt Kowal, ojciec Pawła)
  • 2011 – POKAŻ KOTKU, CO MASZ W ŚRODKU, Film (Stanisław)
  • 2011 – RÓŻA, Film (Mateusz)
  • 2011 – W IMIENIU DIABŁA, Film (Ksiądz Stefan)
  • 2010 – TRICK, Film (Mietek ‘Profesor’)
  • 2010 – ŚLUBY PANIEŃSKIE, Film (Szlachcic)
  • 2010 – SERCE DO WALKI, Film ()
  • 2010 – LAURA – Z CYKLU: PRAWDZIWE HISTORIE, Cykl TV (Hans)
  • 2010 – LUDZIE CHUDEGO, Serial TV (Lucjan, szef komisariatu, teść ‘Chudego’)
  • 2010 – BLONDYNKA – ODC. 10, Serial TV (Partyka)
  • 2009 – KOMISARZ BLOND I WSZYSTKO JASNE, Film (Minister)
  • 2009 – ZGORSZENIE PUBLICZNE, Film (Erich Drzozga, ojciec Romanka)
  • 2009 – TRZY MINUTY. 21:37, Film ()
  • 2009 – MIASTO Z MORZA, Film (Augustyn Konka)
  • 2009 – JANOSIK.- Z CYKLU: PRAWDZIWA HISTORIA, Cykl TV (Szyposz)
  • 2009 – DOM ZŁY, Film (Dziabas)
  • 2009 – ZERO, Film ()
  • 2009 – BUŁHAKOW (M. WOJTYSZKO), Teatr TV (Wasilij Iwanowicz Kaczałow)
  • 2009 – LONDYŃCZYCY 2 – ODC. 9, Serial TV (Robalewski, ojciec ‘Robala’)
  • 2008 – SENNOŚĆ, Film (Teść)
  • 2008 – GLINA – ODC. 24, Serial TV (Banaś, ojciec Artura)
  • 2008 – O PRAWO GŁOSU (R. MIĘKUS, J. PETELSKI), Teatr TV (Stanisław Wójcik)
  • 2007 – DETERMINATOR – ODC. 1-11, Serial TV (Jerzy Michta)
  • 2007 – WINO TRUSKAWKOWE, Film (Adam Kościejny)
  • 2007 – TYLKO MIŁOŚĆ, Serial TV (Leon Kryński, ojciec Mai)
  • 2007 – POKÓJ SZYBKICH RANDEK , Film TV (Naczelnik więzienia)
  • 2007 – ODWRÓCENI – ODC. 2, 4-6, 8-11, 13, Serial TV (Franciszek Żuk ‘Ptasiek’, szef gangu wołomińskiego)
  • 2007 – ŁÓDKA, Film TV (Wujek Jacka)
  • 2007 – I KTO TU RZĄDZI?, Serial TV (Jurek Michalski, teść Tomka)
  • 2006 – JASNE BŁĘKITNE OKNA, Film (Rogaś)
  • 2006 – ODWRÓCENI, Serial TV ()
  • 2006 – OPOWIEŚCI GALICYJSKIE, Film (Kościejny)
  • 2006 – OFICEROWIE – ODC. 2-5, Serial TV (Joachim Kondeja, emerytowany inspektor)
  • 2006 – TAXI A, Film (Andrzej)
  • 2006 – WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI, Film (Kolega Adasia z ‘Jutrzenki’)
  • 2005 – NA DOBRE I NA ZŁE – ODC. 208, 217-218, Serial TV (Witold Madej)
  • 2005 – KRYMINALNI – ODC. 28, Serial TV (Wilczyński, dyrektor hipermarketu)
  • 2005 – KOMORNIK, Film (Horst)
  • 2005 – EGZAMIN Z ŻYCIA – ODC. 11-12, 14, 16, 18, 24-25, Serial TV (Mechanik w aeroklubie)
  • 2005 – CZAS SURFERÓW, Film (Porwany)
  • 2004 – WESELE, Film (Wojnar, ojciec Kaśki (B)*)
  • 2004 – MÓJ NIKIFOR, Film (Pszczelarz Ferek)
  • 2004 – VINCI, Film (Helmut)
  • 2004 – OFICER – ODC. 2-5, 7-8, 10-13, Serial TV (Inspektor Joachim Kondeja)
  • 2004 – GLINA – ODC. 9, Serial TV (Banaś, ojciec Artura)
  • 2003 – SHOW, Film (Zenek, uczestnik programu)
  • 2003 – GLINA – ODC. 1, Serial TV (Banaś, ojciec Artura)
  • 2002 – PIANISTA, Film (Polak na budowie)
  • 2002 – TRANSFER (S. BIENIASZ), Teatr TV (Roman)
  • 2001 – KLINIKA POD WYRWIGROSZEM – ODC. 3, Serial TV (Minister (B)*)
  • 2001 – SAMO NIEBO – ODC. 3, Serial TV (Reżyser teatralny)
  • 2001 – KURACJA (J. GŁĘBSKI), Teatr TV (Ordynator)
  • 2000 – SEZON NA LESZCZA, Film (‘Mróz’, partner ‘Gliniarza’ (B)*)
  • 2000 – WIELKIE RZECZY – SIEĆ (3), Serial TV (Ojciec Danki)
  • 2000 – NIEKTÓRE GATUNKI DZIEWIC (D. NOWAKOWSKI), Teatr TV (Dziadek)
  • 1999 – GRACZYKOWIE – ODC. 21, Serial TV ()
  • 1998 – MAŁŻOWINA, Film TV (Sąsiad z naprzeciwka)
  • 1998 – EWA (J. SZANIAWSKI), Teatr TV (Wójt)
  • 1997 – SŁAWA I CHWAŁA – ODC. 5, Serial TV (Kozłowski, rządca w majątku w Pustych Łąkach)
  • 1997 – BOHATER NASZEGO ŚWIATA (J. M. SYNGE), Teatr TV (Filip Cullen)
  • 1997 – LISTOPAD (H. RZEWUSKI), Teatr TV (Skołuba)
  • 1997 – MATKA COURAGE I JEJ DZIECI (B. BRECHT), Teatr TV (Chorąży)
  • 1997 – TU SIĘ URODZIŁEM (W. ODOJEWSKI), Teatr TV (Stefański)
  • 1996 – GRY ULICZNE, Film (Kuna, były pracownik SB)
  • 1996 – DOM – SERIA II, ODC. 13, Serial TV (Major MO, dowódca Gienka Popiołka kierujący akcją pod pomnikiem Mickiewicza)
  • 1996 – KRÓLEWNA Z LEŚNEJ KRAINY (A. KARWIŃSKA), Teatr TV (Leśnik)
  • 1996 – RODZINA (A. SŁONIMSKI), Teatr TV (Naczelnik więzienia)
  • 1995 – KORIOLAN (W. SHAKESPEARE), Teatr TV (Sprzysiężony)
  • 1995 – SPRAWA KOBIET (M. BAŁUCKI), Teatr TV (Jacek)
  • 1994 – ŚMIERĆ JAK KROMKA CHLEBA, Film (Inżynier naczelny kopalni)
  • 1991 – DZIECI WOJNY, Film (Góral sprzedający Szymonowi konia)
  • 1991 – POGRANICZE W OGNIU – ODC. 14, Serial TV (Bernard Graba)
  • 1991 – SZALBIERZ (G. SPIRO), Teatr TV (Oficer)
  • 1990 – ŻYCIE ZA ŻYCIE. MAKSYMILIAN KOLBE, Film (Tłumacz)
  • 1990 – W PIĄTĄ STRONĘ ŚWIATA, Serial TV ()
  • 1990 – MÓW MI ROCKEFELLER, Film ()
  • 1990 – DO PIACHU (T. RÓŻEWICZ), Teatr TV (Korzeń)
  • 1990 – SĄD OSTATECZNY (O. VON HORVATH), Teatr TV (Tomasz Hudetz)
  • 1989 – MODRZEJEWSKA – ODC. 5-6, Serial TV (Aktor)
  • 1989 – RYSZARD III (W. SHAKESPEARE), Teatr TV (Sir Ryszard Ratcliff)
  • 1988 – RODZINA KANDERÓW, Serial TV (Sekuła)
  • 1988 – POGRANICZE W OGNIU – ODC. 8-10, Serial TV (Bernard Graba)
  • 1988 – KOLORY KOCHANIA, Film (Dziennikarz)
  • 1988 – GWIAZDA PIOŁUN, Film (Policjant)
  • 1988 – MAKBET (W. SHAKESPEARE), Teatr TV (Żołnierz)
  • 1988 – PIĘĆDZIESIĄT DUKATÓW (J. LOHMAN), Teatr TV (Szlachcic II)
  • 1987 – UCIECZKA Z MIEJSC UKOCHANYCH, Serial TV ()
  • 1987 – KOPCIUSZEK (J. BRZECHWA), Teatr TV (Radca dworu)
  • 1987 – MISTRZ SĄDU OSTATECZNEGO (L. PERUTZ), Teatr TV ()
  • 1985 – SAM POŚRÓD SWOICH, Film (Prezes PSL – u)
  • 1985 – OGNISTY ANIOŁ, Film (Kapelan)
  • 1985 – SZACHY (S. GROCHOWIAK), Teatr TV (Lokaj Jozue)
  • 1984 – SPRAWA SIĘ RYPŁA, Film (Ignac)
  • 1983 – MGŁA, Film (Kierowca)
  • 1983 – NA ŁASKAWYM CHLEBIE (I. TURGIENIEW), Teatr TV (Tropaczow)
  • 1983 – POLSKI LISTOPAD (F. ZIEJKA), Teatr TV (B. Roja)
  • 1982 – ODWET, Film (Pan młody)
  • 1982 – BLISKO, CORAZ BLIŻEJ – ODC. 2-3, Serial TV (Jan Pasternik, syn Franciszka)
  • 1982 – BIAŁE TANGO – ODC. 5, Serial TV ()
  • 1980 – PARTY PRZY ŚWIECACH, Film TV (‘Inżynier’, mąż Krychy Gańkówny)
  • 1980 – GRZESZNY ŻYWOT FRANCISZKA BUŁY, Film (Ojciec Buły)
  • 1980 – NIEBEZPIECZNIE PANIE MOCHNACKI (J. MIKKE), Teatr TV (Seweryn Goszczyński)
  • 1979 – CHAM, Film TV (Aleksy)
  • 1979 – OSTATNIA NOC (WG L. INFELD), Teatr TV (Duchatelot)
  • 1978 – BIAŁY MAZUR, Film (Erazm Kobylański)
  • 1974 – WARIATKA Z CHAILLOT (J. GIRAUDOUX), Teatr TV (Kelner)
  • 1973 – KRZYSZTOF KOLUMB (M. DE GHELDERODE), Teatr TV (Marynarz)
  • 1971 – PERŁA W KORONIE, Film (Hubert)
  • 1969 – SÓL ZIEMI CZARNEJ, Film (Powstaniec)
  • 1968 – STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE – ODC. 16, Serial TV (Polak, człowiek Tomali)